Zapytaj nas
Napisz do nas
Twoja wiadomość została wysłana
Na górę
Język:Polski
Usługi
Główna stronaUsługiCertyfikacja towarów, prac i usług na Białorusi

Certyfikacja towarów, prac i usług na Białorusi

Na dzień dzisiejszy dla wielu uczestników rynku białoruskiego lub tych, którzy chcą na niego wejść, kwestia uzyskania zezwoleń na importowane towary, prace i usługi staje się istotna.

Użytkowaniu i sprzedaży prawie wszystkich rodzajów towarów na terytorium Republiki Białoruś towarzyszy cały pakiet dokumentów: świadectwo rejestracji sprzętu medycznego, państwowe świadectwo rejestracji pierwszego importowanego towaru lub usługi, świadectwo sanitarne, obowiązkowe świadectwo zgodności itp.

Co obejmuje pojęcie „sprzętu”?

To są różnego rodzaju maszyny, narzędzia, sprzęt i urządzenia, a także ich komponenty. Ważne jest, że nie trzeba otrzymywać certyfikatu dla komponentów, jeśli są one przeznaczone dla urządzeń, które przeszły już procedurę certyfikacji. Ponadto, jeśli sprzęt ma już certyfikat w innych krajach, producent sprzętu może rozszerzyć swoje działanie na inne kraje.

Jak długo trwa certyfikacja sprzętu na Białorusi?

- Od 9 dni, jeśli jest konieczne przeprowadzenie testów.

Jaki jest okres ważności certyfikatu?

- Ponieważ okres ważności protokołów testowych dla sprzętu wynosi 2 lata, możesz bez problemu importować sprzęt na Białoruś przez dwa lata.

Notyfikacja towarów na Białorusi

Jeśli importowany towar jest sprzętem elektronicznym zawierającym moduły szyfrujące itd., wówczas powstaje potrzeba tzw. notyfikacji sprzętu w Państwowym Komitecie Bezpieczeństwa Republiki Białoruś.

Notyfikacja jest rejestrowana dla określonego modelu urządzenia i dotyczy wszystkich typów urządzeń elektronicznych, które w pewnym stopniu używają szyfrowania itd. oraz wchodzą w listę urządzeń szyfrujących (kryptograficznych).

Do celów korzystania z listy powyższej należy kierować się zarówno nazwą towaru (tj. nazwą i opisem towarów musi być obecność w nim funkcji szyfrowania), a także kodem nomenklatury towarów zagranicznej działalności gospodarczej unii celnej (ТН ВЭД ТС). W związku z tym celnicy często wymagają podania numeru rejestracyjnego notyfikacji, jeżeli kod ten pokrywa się z kodem produkcji znajdującej się w liście środków szyfrujących (kryptograficznych), oraz sprawdzą obecności notyfikacji w bazie danych. Aby uzupełnić zgłoszenie do notyfikacji, konieczne jest wypełnienie odpowiedniego formularza, podając w nim nazwę, cel importowanych towarów i inne niezbędne informacje, oraz przekazanie go Państwowego Komitetowi Bezpieczeństwa Republiki Białoruś. Dodatkowe informacje przekazywane są na żądanie osoby, przyjmującej tego zgłoszenia. Procedura jest bezpłatna, okres przeglądu dokumentów trwa do 1 miesiąca.


Szczegółowe informacje na temat certyfikacji i notyfikacji towarów, prac i usług w Republice Białoruś można uzyskać w naszej firmie przez konsultację. Zespół „East & West” chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Kontakt

Przedsiębiorstwo prywatne «East & West Change Management»

Tel.: +375 (29) 6-757-767, +375 (29) 605-60-31 (+WhatsApp)

E-mail: info@eastwest-cm.com

Usługi

Zobacz także

Dlaczego wybierasz Białoruś?

Gospodarka Białorusi jest bardzo wydajna. Wśród republik byłego Związku Radzieckiego Białoruś różni się najwyższym poziomem trybu w kraju. W celu stymulacji i powiększenia inwestycji w gospodarkę białoruską państwo okazuje wsparcie dla inwestorów. Na Białorusi istnieje tendencja obniżenia stawek podatków i składek. Dla organizacji będzie łatwo zatrudnić wysoko wykwalifikowanych pracowników. W kraju stworzone są specjalne strefy ekonomiczne (SSE). Dla rezydentów tych SSE podatki są obniżone.

Czytaj więcej

Jak pracujemy

Jesteśmy przekonane, że każdy problem, który napotyka nasz Klient, jest unikalnym. Dążymy do stworzenia indywidualistycznych decyzji odpowiadających Twoim unikalnym potrzebom.

Czytaj więcej

Usługi tłumaczeniowe

Głównym celem firmy «East & West Change Management» jest zminimalizowanie bariery między organizacjami różnych krajów świata, w tej liczbie bariery językowe. Specjaliści «East & West CM» mają dużo doświadczenia w dziedzinie przekładów językowych i wykonują tłumaczenia ustne i pisemne polskim, angielskim, chińskim, rosyjskim językach.

Czytaj więcej